SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
1. Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması
29.Mart.2010

Malum anayasa değişiklik paketi gündemde. Referandumda geçerse CHP bunu hemen Anayasa Mahkemesine taşıyacak. Bu çerçevede, insanı gülümseten eylemlerle ortaya çıkan Genç Siviller yeni bir eylemle karşımızda. Basından aldığım haberi aynen aktarıyorum:

Genç Siviller 1. Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması yapıldı. CHP Genel Merkezi önünde toplanan Genç Siviller üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne açtığı davaları protesto etmek amacıyla, ‘Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması’ adı altında bir eylem düzenledi. CHP Genel Merkezi önünde toplanan grup üyelerinden yarışmaya katılacak olanların göğüslerine numara yapıştırılırken, ellerine birer dosya verildi. Başörtülü bayanların da katıldığı yarışma öncesinde kısa bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, “Her anayasa değişikliğinden sonra Anayasa Mahkemesi’ne koşan CHP’yi yoğun günlerin beklediği bir dönemde, CHP’ye kalifiye elemanlar kazandırmak amacıyla bu yarışmayı düzenliyoruz. Buradan Anayasa Mahkemesi’ne yapılacak koşuda 1. gelen kişi CHP’de istihdam edilmek için büyük bir avantaj kazanacak.” denildi. Konuşmadan sonra, yaklaşık 30 kişi için, CHP Genel Merkezi önünde start verildi. Temsili olarak hızlı yürüyüş yapan eylemciler, daha sonra araçlarla İncek’teki Anayasa Mahkemesi’ne geçtiler. Araçlardan inen eylemciler, Anayasa Mahkemesi’nin yan girişine açılan finiş pankartının önüne kadar bir müddet daha yürüdüler. Protestoculardan Tarık Beyhan, ‘Genç Siviller 1. Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması’nı birincilikle bitirdi. Eylemciler, 1. gelen yarışmacıya kupasını verirken, konfeti patlattılar. Tarık Beyhan, rakipsiz olduğu yarışa, CHP’li gençlerin de katılması çağrısında bulunurken, CHP’nin kendisine kadrolu olarak iş vermesi durumunda, sürekli olarak Anayasa Mahkemesi’ne dosya taşıyacağına ve Meclis’in çalışmasını engelleyeceğine söz verdi. Tarık Beyhan, konuşmasının ardından 1.’liğini şampanya patlatarak kutladı. Genç Siviller, eylemden sonra sessizce dağıldı.:)

İmza D.


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>