SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
New York Metropolitan Museum of Modern Art (MoMA)
13.Haziran.2009

Ben 3 cücenin gezgin ayağı:) Geçen hafta New York’taydım. Çok istedim oradan bir post atmayı (kart atma misali), ama internet problemim oldu. New York’la ilgili postlar gelecek yavaş yavaş. Önce kültürel tarafından başlayalım dedim,  sonra jazz barlara falan da yöneleceğiz elbet:)

New York, bir çok konuda olduğu gibi uçsuz bucaksız olmasa bile, müze konusunda da zengin sayılabilir. Kısa vakitteki tek müze hakkımızı Metropolitan Museum of Modern Art‘tan yana kullandık.

moma-1153. cadde üzerinde yer alan 5 katlı bu müze, fotoğraf, resim, heykel, tasarımlar, kolajlar, ilginç tasarımlar içeriyor. Eserleri bulunan ünlü sanatçılardan hatırladıklarım: Matisse, Picasso, Cézanne, Miro, Gauguin, Dali, Andy Warhol, Roy Lichtenstein… Sanata ilginiz az olsa bile, bu müzenin ilginizi çekeceğini, ufkunuzu genişletebileceğini düşünüyorum.

moma-21Müze biletlerini kapıdan alabilirsiniz. Tek giriş 20 $. Ancak, Rockefeller Plaza’nın tepesinden, tüm NY’u seyredebileceğiniz Top of the Rock bileti ile birlikte alırsanız, ikisi 30 $’a geliyor (40$ yerine). Yok ben para mara vermem derseniz, Cuma akşamları 16.00-20.00 arası müzeyi ücretsiz gezebilirsiniz. O saatte önünden geçtiğimizde, hatrı sayılır bir kuyruk vardı, tahmin edilebileceği gibi.

moma-3İçeride resim çekmeye izin veriyorlar; o yüzden mutlaka fotoğraf makinenizle gidin.  Kolaj sevenler için, harika örnekler var. Hangi birinin resmini koyacağımı şaşırdığımdan, en renklisini koyuyorum.

İmza G.

Kırmızı Baykuş’taki diğer New York gezi notları:

New York’a gitmeden önce yapılması gerekenler
Metropolitan Museum of Modern Art (MoMA)
New York Gezi Notları – 1. gün
New York Gezi Notları – 2. gün
New York Gezi Notları – Long Island
New York Gezi Notları – 5. gün
New York Gezi Notları – 6. gün
New York Gezi Notları – 7. gün
New York Gezi Notları – 8. gün
New York’ta alışveriş

 


8 yorum  
 • clementine diyor ki:
  15.Haziran.2009 09:45

  gerçekten New york kültüre her yönden doymuş bi şehir sanırım.
  gidemesem de henüz oraya bu güzel bilgiler ile aydınlandım:)

 • selahattin güzel diyor ki:
  16.Ocak.2010 17:09

  çok iyi yapmışı kardeşim mesela 58/ 59 sokakmı bilmiyurum ama sentır parka çok yakın bir plaza verdır girişte 2 tane zenci çıplak heykeli vardır mutlaka gördünüz turistler resim çeker ben orada çok eğlenirim 1-alt kata büyük market girişin üstünde büyük kitapçı yanında da samsunk vardır gezme bahanesiyle elektronik postalarını atabilirsin ayrıca yine ayını semte havuzun altında küçük parkta apılın şovvrumu vardır ordanda hem yeni teknolojilerti görsünüz posta mailerinizide bedeva atarsınız

 • derya erkan diyor ki:
  4.Ağustos.2010 07:34

  Merhaba.Fotograflariniza bayildim.ben Londrada yasiyorum ama suan bir arastirma yaparken sizin bir kolaj fotografiniza takildim.Sonra sitenizi ziyaret ettim ama bu muzede cekilmis diger fotograflarida cok merak ettigmi soyleyebilirim.Londrada Tekstil tasarimi okuyorum universitede ve bu tarz resim calismalari cok ilgimi cekiyor.Umarim elinizdeki arsivi bizlerlede paylasirsiniz.tesekkurler..

 • gia diyor ki:
  4.Ağustos.2010 07:50

  Derya çok teşekkürler. Ama ben müzeden birkaç fotoğraf çekmiştim sadece.
  Ben elimdekileri sana yollayayım mail yoluyla; ama sen de internette araştır. Mutlaka bulursun birkaç resim diye tahmin ediyorum.

 • uğur diyor ki:
  6.Ekim.2010 09:07

  hiçbi sorun çıkmaz ise bu yaz new yorka gideceğim arkadaslarla bir haftalığına ve sanırım bu blogun bu sayfaları bir nevi rehberim olacak 😀 eline sağlık yazdığın için bir sorum olursa ve dile getirirsem umarım cevabını alabilirim.. tekrar teşekkürler 😀

 • Tayyip diyor ki:
  15.Ağustos.2012 13:20

  Colony süper oldu. Son dk.da gördüğüm bu blog sayesinde muhteşem bir arşiv buldum. Fiyatlar 16.98 -21,98$ arasında değişiyor. 1920 dan başlayıp günümüze kadar birçok parçanın notasını bulabilirsiniz. Mutlaka tavsiye ederim. Görün.

 • games diyor ki:
  17.Ekim.2014 00:16

  games

  New York Metropolitan Museum of Modern Art (MoMA) | Kırmızı Baykuş

 • redlandmassage.com diyor ki:
  27.Temmuz.2017 05:25

  redlandmassage.com

  New York Metropolitan Museum of Modern Art (MoMA) | Kırmızı Baykuş


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>