SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Tadilat sonrası Gary Larson
2.Mayıs.2009

Yorucu bir tadilat dönemi arkada kaldı. Yoruldum, sıkıldım; bir süre elimi ayağımı çekmeye karar verdim bu işlerden. Ama bu arada evin 2 yıldır ilgi bekleyen köşeleri de gün yüzü görmüş oldu. Kütüphane elden geçti mesela. Hafıza sorunları nedeniyle aynı kitapları, hatta bir iki CD’yi iki kere aldığım ortaya çıktı. Bu arada güzel bir şey oldu.

deer2Gary Larson’ın – birisine verip hacılandığını sandığım ve yıllardır hayıflandığım – bir kitabı, kütüphanenin karanlık köşelerinden başını çıkardı. Şuna da bakayım buna da bakayım derken, tadilat sonrası temizliğe bir süre ara vermek zorunda kaldık.

fastlaneBilenler bilir Gary Larson The Far Side isimli bir karikatür dizisinin çizeridir. Hayvanlar, uzaylılar sıklıkla çizdiği konulardır. Biraz Selçuk Erdem’i andırır, onu da anmamak olmaz. dostuz

Gary Larson 70’lerin başından beri çiziyor bildiğim kadarıyla. 90’larda emekli oldu. Daha bir iki karikatürünü koymak isterdim ama karşıma Larson’ın karikatürlerinin web sitelerinde izinsiz yayınlanmasına çok üzüldüğüne dair birisine yazdığı bir mektubu çıktı. “Abartmayayım bari, adamcağız haklı” dedim.

Bu kadarla bırakıyorum.

İmza D.


1 yorum  
Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>