SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
UFO’lar beynimi pişiriyor mu?
4.Kasım.2009

il_430xn_34690829

Bu aralar çürüğe çıktığımdan, genelde ya da sıklıkla diyeyim evde takıldığımdan, bizim ev de dünyanın en sıcak ortamı olmadığından arada infrared ısıtıcı desteği alıyoruz.

TV odamız futbol sahası büyüklüğünde olmadığından, ısıtıcı ister istemez iki, iki buçuk  metre uzağımda duruyor. Geçen sene bu aleti neredeyse kucağıma alır otururdum, ama yok zararlı, yok infrared ışık beynini pişiriyor şeklinde felaket haberleri duyduğumdan olsa gerek, bu sene resmen beynimi ısıttığı hissine kapılıyorum. Aramıza mesafe koydum.

Bir yerde UFO’ların üreticisi firmanın bir yetkilisinin açıklamalarını okudu. Adamcağız şöyle savunmuş cihazı: Bunlar fizik tedavide kullanılan infraredlerle aynıymış, aynı mantık, onlar da kası ısıtıyormuş vs. Ama tabii piyasada bir sürü taklitçi firma varmış, dalga boyunu ayarlayamazsan ciltte kurumaya neden oluyormuş (Zaten cildim çöl gibi, bunu da kaldırabilir:)) Başka bir zarara da değinmemiş. Adam kendi ürününe çamur atmaz diye  kıllanıp başka yerlere de baktım, çok da somut bir şey bulamadım.

Yine de adam gibi markalardan bir tanesini edinmekte fayda var. Bir de yukarıda linkini verdiğim yazıda 1-2 öğretim üyesi de görüş bildirmiş. Genel olarak söylenen, gözlere temasının engellenmesi gerektiği. Zaten kalkıp bunlara bakakalmak için biraz sıkıntılı bir kişilik olması lazım insanın. İlla gözümü dikip bakacağım dersen, katarakt riskine maruz kalınabilir.

Bu linkte ise istemediğiniz kadar teknik ayrıntı, hatta 1-2 rapor da bulabilirsiniz. Özetle anladığım, adam gibi marka alınıp yastığın yanına konmayıp, araya biraz mesafe konursa (hiç bir siteden şu kadar mesafeden kullanın dendiğini okumadım, ama bir arkadaş bana 3 metre demişti oradan aklımda kalmış.) doğrudan da içine içine bakılmazsa evdeki bir çok aletten daha zararlı değil kanaati edindim.

(Resim MyUnrulySon‘dan)

İmza D.


4 yorum  
 • Elifin Günlüğü diyor ki:
  4.Kasım.2009 21:52

  Bu akşam, bu ısıtıcılarla ilgili bir haber vardı televizyonda. Arkadaşınızın verdiği uzaklık ölçüsü o programda da söylendi. Bir de ısıtıcının arka tarafında durmamak gerektiği belirtildi. Kullanmadığım için çok dikkatli dinlemedim; ama ısıtıcı tercihlerim arasında öncelikli bir yeri olamayacağına karar verdim.

 • FERDA diyor ki:
  18.Kasım.2009 00:28

  Infrared Quartz Isıtıcılar ile ilgili düşüncelerinizi okudum ve bir kullanıcı olarak, yeterince araştırmadığınızı görüyorum. Bu ülkede Dünyada şu güne kadar yapılmamış,yeni bir ısıtma cihazı yeni piyasaya sürüldü(yurt dışına ihracatı da başlamış bulunuyor).ORION BIO FAR INFRARED SERAMİK ISITMA CİHAZI.
  Sağlığa tanamıyla faydalı,öbürlerinden en az %50 elektrik tasarrufu sağlyan,tamamı ısıtıcılardan çok daha uzun ömürlü,görsel estetiğe sahip, zararlı hiçbir ışıması olmayan,diğerleri gibi radyasyon yaymayan,manyetik alan oluşturmayan,bütün belgelere sahip tek sağlığa faydalı ısıtıcı.Hiçbir ısıtıcıda bu şekilde belgeleri bulamazsınız.Bilginize. http://www.orion-bio.net

  Saygılarımla

 • D. diyor ki:
  18.Kasım.2009 08:12

  Alternatif ısıtıcı arayışına girmemiştim doğrusu. Ama ilgilenenler için verdiğiniz bilgiler faydalı olacaktır. Teşekkürler.

 • Ömer ALP diyor ki:
  27.Aralık.2009 19:52

  Ferda Hanım orion firasında çalışıyor olmalısınız.


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>