SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Yeni şehir hatları vapurları
6.Mayıs.2009

İstanbul Avrupa yakasında oturup, çok seyrek Anadolu yakasına geçen; belki şanslı belki şanssız kesimdenim. O yüzden karşıya geçme fırsatı yakaladığımda, mutlaka vapur veya takaları kullanmayı tercih ediyorum. 1. Köprü trafiğinden nefret ediyorum. 2. Boğazı denizden geçmenin keyfini yaşamak istiyorum.

yeni-vapur

Geçenlerde Beşiktaş’tan Kadıköy’e geçtim. (Ben gitmeyeli Kadıköy iskelesi eski yerine gelmiş.) Veee yepyeni bir vapur gördüm. Tertemiz. Üst katta dörtlü koltuk grupları yapıp aralarına masalar koymuşlar. Camlar kocaman; oturduğunuzda doğrudan denizin içinde gibi oluyorsunuz. Vapurun eski havası da gitmemiş bence; zaten vapur seçimini İstanbul halkına yaptırdılar diye biliyorum.

İlk binişte vapuru çok beğendim; kötü bir tarafı gözüme çarpmadı. Ama asıl bu soruyu hergün en kalabalık saatte kullananlara sormak lazım.

İmza G.


2 yorum  
 • clementine diyor ki:
  6.Mayıs.2009 11:21

  Sevgili G. bence kesinlikle şanslısın ben de sendenim, zevk için karşıya geçmek güzel bir duygu denizin kokusunu ve rüzgarı hissetmek…
  Bi dönem bir nevi zorunluluktan karşıya geçiyordum inan o o kadar tad vermiyor.

 • tekir diyor ki:
  12.Mayıs.2009 18:22

  Ben de vapura binip citir citir simit yemek, ince bellide cay icmek istiyorum, Istanbul’u cok ozluyorum 🙁


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>