SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Damadı öpebilirsin..
20.Mayıs.2009

chuck4Dün Milk’den bahsedip, eşcinsellere empati yaparken size en favori filmlerimden birinden bahsedeceğimi söylemiştim. Söz konusu film, başrollerini Adam Sandler ve Kevin James’in paylaştığı:  “I now pronounce you Chuck and Larry”

Gerçek hayatta da çok yakın olan Sandler ve James, filmde Brooklyn İtfaiye İstasyonu’nda çalışan  iki yakın arkadaşı canlandırıyorlar. Biri zampara, biri eşini kaybetmiş bir baba.

Eşini kaybetmiş babanın başına bir şey gelirse emeklilik fonunun çocuklarına kalması için acilen bir evlilik  yapması lazım. Ancak, ortada onunla evlenecek, güvenilir biri yok. O da teklifi kankasına götürüyor. Haliyle zampara olan Sandler teklifi kabul etmiyor, sonra mecburen ediyor. Bu arada ve sonrasında  komik bir sürü şey yaşanıyor. Bunlar için  filmi seyredeceksiniz:)

Ben bu  filmi  farklı  kültürel çevrelerden gelen çeşitli  gruplarla seyrettim (evet  bir sürü kereler seyrettim). Genelde herkes fazlasıyla güldü. Bence de çok sevimli, insanın içini ısıtan bir film. Bir de nikah sahnesi var ki,  Çinli bir tip kıyıyor nikahı, inanılmaz komik. Homofobiklere veya o güne kadar konu üzerinde fazlaca düşünmesine fırsat/ihtiyaç olmamış tiplere de  türlü dersler veriyor.

Adam Sandler bence çok başarılı bir aktör. Sadece komedi filmleriyle değil. İki de dramını seyretmiştim, süperlerdi ama onlardan sonra bahsedeceğim.

Bu sefer Kevin James’i methetmek istiyorum.Kevin James’i King of Queens den tanırsınız belki. Bu dizide arıza kayınpeder Arthur’u oynayan Jerry Stiller, Ben Stiller‘in babası. Bir ara Ben de bu diziye  konuk sanatçı olarak katılmıştı galiba. Ama üzerinde düşündükçe emin olamıyorum??? Neyse onlara da çok gülüyorum ama başka seferlerde ayrıntıya girerim. Bu gün Kevin’in günü. Aynı isimle bir de terörist  varmış ama benim kasdettiğim tabii ki o değil.

chuckandlarryprem29

Kevin James Amerika’da pek meşhur bir komedyen. Seyredin bir iki parçasını seversiniz.  Bir de sihirbazlık tarafı var, ama ilgilenenler onu da kendileri araştırır artık.

P.S. Bu arada nedense kafamda Adam Sandler ve Ben Stiller’i eşitlemişim ben. Benim için aynı kişi onlar. Hep bir düşünüyorum ikisini de 🙂

İmza D.


1 yorum  
  • ceren diyor ki:
    20.Mayıs.2009 10:52

    İzldim bu filmi, çok eğlenmiştim. Ben de ikisini çok benzetiyorum, hatta su an kafamda 2 ayrı resim bile oluşmadı.
    King of Queens çok komik…


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>