SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Evden moloz çıkarmak
10.Ocak.2010

molozlari nasil atabilirim

Evinizde ufacık biryeri kırdırsanız dahi, en az 15 çuval moloz, toprak, vs. çıkıyor. Bizzat deneyimledim. Kırmaktan sonraki en problemli iş de, bu çuvalların evden çıkarılması. Evden çıkardınız diyelim, bu çuvalları götürüp en yakın çöpe de koyamıyorsunuz; yasak! Biz bu işlerde yeni olduğumuzda, İnternet’te araştırdık; bu molozlardan nasıl kurtulacağız diye. Baktık ki bazı belediyeler bu hizmeti veriyorlarmış. Şahıslar da, özel olarak bu hizmeti veriyorlar; ama sanırım çok daha pahalıya.

Ben oturduğum yer itibariyle Beşiktaş Belediyesi’ne bağlıyım. Önce belediyeyi aradım. Beşiktaş’taki molozların döküleceği yerin kapasitesinin dolduğunu ve artık bu işe Büyükşehir Belediyesi’nin baktığını söyledi kibar bir hanım. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Alo Çevre Hattı‘na yönlendirdi. Telefon numarası: 2309191. Yine son derece kibar ve yardımcı bir hanım, hayatımı kurtaran bilgiler verdi. Şöyle ki:

 • 1-20 çuval arası molozunuz varsa (kiloları önemli değil), sabit ücret: 30 TL
 • 20 çuvalın üzerinde ise, her çuval başı 1.5 TL fark vererek

molozlarınızdan kurtulabiliyorsunuz. Üstelik gelip evinizden alıyorlar. Kamyonlar, belirli günler belirli semtlere gittiklerinden, 1-2 gün önceden arayıp randevu alıyorsunuz. Ücreti de makbuz karşılığı şöföre ödüyorsunuz.

İlk defa belediyeye işim düştü ve beni çok memnun ettiler (Daha önce bizim mahalleye saçma sapan park edenleri fotoğraflayıp, şikayet etmiştim; ama bir cevap alamamıştım.). Teşekkür ederim. Benim de, benim gibilere bir faydam olsun diye düşündüm. İstanbul Beşiktaş’ta oturup da, molozlarından kurtulmak isteyen yorgun/ bitkin insanlar, işte size cevap!

İmza G.


6 yorum  
 • tekir diyor ki:
  11.Ocak.2010 20:07

  Molozdan kurtulma diye bir kavram yoktu aklimda, ne kadar pratikmis bravo! Paylasim icin de cok tesekkurler.

 • AHMET ŞEN diyor ki:
  28.Mart.2011 12:38

  teşekkür ederim.yardımlarından dolayı miteşekkirim.hakikaten hem kolay,hemde cevre kirliliğine son demek dogru olacak.kıbar ve deneyimli personelle hertürlü kolaylığı gösterdiler.molozlardan da kurtulmak zor değilmiş.demekki büyükşehir çalışıyor.

 • Adem diyor ki:
  6.Nisan.2011 22:36

  Hiç aklıma gelmezdi belediyenin gelip evimden moloz alacağı. Tebrik ederim. Aklıma gelmeyen konuda bile bizim yerimize düşünüp hizmeti ayağımıza getirmek istemişler.

 • Mehmet diyor ki:
  6.Nisan.2011 22:40

  internette moloz atımı ile ilgili ne yapabilirim İstanbul Büyükşehir Belediyesi çevre hattına ulaştım.
  Maraş’ta olmama rağmen şartları hakkında bilgi verdiler bir araştırmacı olarak telefona çıkan personel gayet kibar ve işimi kolaylaştırıcı fikirler sunması, çok güzel. Tebrik eder çalışmalarınızın devamını dilerim.

 • mercan diyor ki:
  29.Haziran.2011 09:47

  Biraz önce verdiğiniz numarayı aradım. Her şey aynen dediğiniz gibi gelişti. Çok teşekkürler.

 • Tevfik diyor ki:
  8.Haziran.2017 13:18

  Bıraz once verdınız noyu aradım gecersiz no dıyor


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>