SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Güzel kadın: Zerrin Tekindor
22.Nisan.2009

zerrin-tekindorOnu belki de pek çoğumuz Aşk-ı Memnu dizisinden sonra tanıdık. Dizide, çocuklara bakan Matmazel Deniz hanımı oynuyor. Konservatuvar mezunu bir tiyatrocu olan Zerrin Tekindor, onlarca tiyatro oyununda oynamış ve 2004 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülü’ne layık görülmüş.

Ben ise kendisini çok farklı bir yönüyle tanıyıp, sonrada tiyatrocu olduğunu öğrendim. Kendisi çok güzel bir kadın olmasının yanında, aynı zamanda harika resimleri olan bir ressam. Tiyatro kariyerini sürdürürken, Bilkent Üniversitesi’nde Resim bölümüne de devam etmiş. Bildiğim kadarıyla büyük tiyatrocu Çetin Tekindor ile bir süre evli kalıp, boşanmış.

Resim sanatına yakın bir ilgim olmamasına rağmen, Zerrin Tekindor’un resimlerinden çok etkileniyorum; koca kirpikli kadınlarına bayılıyorum. Kendine ait web sitesinde, daha ayrıntılı bilgiler ve resimlerinden örnekler bulabilirsiniz.

zerrin-tekindor-2zerrin-tekindor-1

İmza G.


10 yorum  
 • D. diyor ki:
  27.Nisan.2009 10:44

  Ben de oğlunun adının Hira olduğunu okumuştum bir yerde. Gerçi islamiyetle ilgili bir anlamı olsa da genel olarak doğaya ilişkin isimler hoşuma gidiyor; dağ, deniz isimleri vs.

 • Karmançormancı diyor ki:
  21.Ağustos.2009 15:22

  resimleri çok hoş.. ben de bir programda görmüştüm resim yaptığını.. ve dizideki halinden o kadar farklıydı ki hayran kaldım..

 • gül diyor ki:
  22.Ağustos.2009 16:11

  tablolar bir harika ben bu benim içimi anlatan bu tablolardan en azından bir tane satın almak istiyorum hemde en yakın sürede

 • gül diyor ki:
  22.Ağustos.2009 16:13

  nasıl ulaşırım acaba

 • gia diyor ki:
  24.Ağustos.2009 14:27

  Zerrin Tekindor arada bir sergi düzenliyor. Kendi sitesinde duyurularını yapıyor. Oradan takip edebilirsiniz. Muhtemelen orada satış da oluyordur. Geçenlerde Instyle Home dergisinde eCayda Düvenci’nin evi vardı. 2 tane Zerrin Tekindor tablosu varmis, cok guzeller gercekten.
  Ben de ileride evimde olsun istiyorum.

 • D. diyor ki:
  24.Ağustos.2009 14:34

  Bu arada biraz ikili muhabbet gibi olacak ama bu ay InStyle Home cok güzel. Bir sürü alaçatı evine yer vermişler. Insanın ramazan ramazan isyan edesi geliyor. Yahu çıksın artık şu loto, kopalım gidelim:) Çocuklarımız sandaletlerle büyüsün vs..

 • sudansebep diyor ki:
  25.Ağustos.2009 11:30

  resimleri cok guzel gercekten…ama bence soguk bi goruntusu var bana zuhal olcayi hatirlatiyor

 • GIA diyor ki:
  25.Ağustos.2009 12:12

  Sıcak görüntü Ece Erken gibiyse, ben hep soğukları alayım:)
  Doğru sudansebep, bence de Zuhal Olcay’la benzer bir havaları ve hatta fizikleri var: Uzak, zor ulaşılır, soğuk…

 • KANATSIZ KELEBEK diyor ki:
  3.Ekim.2009 21:37

  BU KADINA BAYILIYORUM.ONU TANIMAYI ÇOK İSTERDİM.RESİMLERİ ÇOK GÜZEL, KADINLAR BİRAZ SOĞUK OLSADA,RENKLER CIVIL CIVIL… GÜZEL KADINLAR,GÜZEL KELEBEKLER GİBİİ,ÖZGÜRRR… ZERRİN TEKİNDOR, MUHTEŞEM BİRİ,HAYRANIYIM…

 • Anonim diyor ki:
  2.Ocak.2011 11:24

  super bir hatun


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>