SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Ööölesine bir yemek
10.Şubat.2011

Kasım ayında Batum’da elimin kesildiğini (Gürcistan’da sağlık sektörünün durumu vs bakınız ilgili post) yazmıştım. O günlerde keyfimiz yerine gelsin diye bir otelin taa en üst katına yemeğe gitmiştik.  Güzel bir sürü şey vardı o gün. Öncellikle hayatta yediğim en güzel somon balığı önümdeki tabaktaydı. Terddüt etmedim, yedim.

Sonra arka masadaki  ufaklıklar. Sadece Almanca ve Rusça konuşan anne babanın  yeni konuşmaya başlayan bebesi ile muhabbet şansımız olmadı tabii, ama o da bizi sevdi biz de onu. Kızlarıma sarılmak istedi devamlı. Ama bizim ufaklığı  koruma içgüdüsüyle hareket eden büyük kızım alan savunmasındaydı fırsat vermedi. Bu ufaklığı durdurmaya yetmedi. Elinde fazla hijyenik olmadığını tahmin ettiğim (o kısa zaman diliminde bile çok şey yaşadı o bezelye tipli bebek) bebeği bebek kızımın burnuna sürttü de sürttü. Ama çok tatlı bir tip idi, sevdik kendisini ses etmedik.

Sonra  ufaklık (bak adını unutmuşum) ortamdan çekildikten ve ufak kızımız uyuduktan sonra biz büyük kızımın gönlünü hoş etmeye başladık. O anlattı biz dinledik, çeneye vurdu ses etmedik. Fotoğraflarımız çekti durmadan, başkalarını da çekti durdu, tacizleri bitmedi.

Sonra ben  sarılı sağ elimle kamerayı tutarak sol elimle kadeh tokuşturmayı bile başardım. İnsan kendini  geliştiriyor. Güzeldi ya o gün. Özlemişim Batum’u.

İmza D.


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>