SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Yılın en homofobiği ve transfobiği kim?
17.Haziran.2009

domatesLambdaİstanbul‘un 5. kez dağıttığı  Hormonlu Domates Anti Homofobi Ödüllerinin  bu yıl  yapılacak olan beşincisi için  oylama Lambda’nın web sitesinde başladı. 8 dalda 42 aday yarışıyor.

Öduller 21 -27 Haziran LGBTT Haftasının açılış gecesinde sahiplerini bulacak. Tören XLarge adlı klüpte  açıklanacak,  ödülleri Esmeray ve Sanem Öge verecek.  

Lezbiyen, gey, travesti ve transseksüellere  yönelik ayrımcı açıklama ve uygulamalarda bulunanlara verilen  ödüller  için yarışanlar arasında eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, oyuncu Fikret Kuşkan, Radikal yazarı Nur Çintay, Zaman yazarı Ali Bulaç ve isim babası Erman Toroğlu var.  

Geçmişte ödül alanlara ve  neler dediklerine buradan bakabilirsiniz. Ödüle ilham kaynağı olan Erman Toroğlu, zamanında hormonlu gıdalarla ilgili konusurken halkı uyarmış  ve “hormonlu  domates yemeyin homoseksüel olursunuz” demişti. O gün bügündür millet  ödülleri topluyor.

İmza D.


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>