SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Artık nurtopu gibi bir “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı”mız var
9.Haziran.2011

Kadın örgütlerinin hop oturup hop kalkmalarına ve 6 Haziran’da Başbakanlık’a iletilen üç bini aşkın imzaya rağmen, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’nın yerine “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” kuruldu. Yani kadın bakanlığı tarih oldu.

Anladığım kadarıyla Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü (KSGM) de Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile birlikte bu bakanlık bünyesinde konuşlandırılacak. Bakanlık bünyesinde şehit yakınları ile gazilerin sorunlarıyla yakından ilgilenmek amacıyla bir de Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı kurulacak. Eh artık kadın çalışmaları için ayrılan bütçenin bir kısmı da buraya akar, tam olur. Uzmanların iddiasına göre, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’nın kaldırılarak Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde konuşlandırılması ise kadınların birey olarak değil ailenin bir unsuru olarak konumlandırılması anlamına geliyor. Yani vaziyet fena.Bu arada bir imza kampanyası vardı ama başarılı olamadı.

Kadınlara geçmiş olsun, kolay gelsin…

İmza D.


1 yorum  
  • gezicini diyor ki:
    9.Haziran.2011 11:40

    Çok doğru bir tespit. kadının adı yok!
    sevgiler
    gorki


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>