SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Bahçeden nar
27.Ekim.2009

İç Anadolu’da nar yetişir mi? Evet yetişiyormuş. Bizim bahçenin bizden önceki sahibinin yıllar önce ektiği narlar; İç Anadolu’nun kara kuru, adamın hayatından yıllar götüren (bu ara aramız iyi değil) kuru ve sert iklimine rağmen oldu mu oluyormuş.

nar1

Evde de saksıda besliyoruz, kendileri Mersin’den ithal idi yanlış hatırlamıyorsam. Onlar henüz minicik, yıllar lazım kıyıp yemek için. Bu arada, hemen narlı rakı tarifi içeren postumuza gönderme yapmak isterim.

nar3

Seviyorum narı:) Napayım… Halıya damlatmadan yenilsin yeter, yoksa içimdeki canavar ortaya çıkıyor..

İmza D.


6 yorum  
 • tekir diyor ki:
  27.Ekim.2009 19:22

  Ben de cok seviyorum, burda tanesi 2.5 dolar 🙁

 • D. diyor ki:
  28.Ekim.2009 15:05

  Yollayalım diyecem ama sıkıntılı olur. Leke yapar falan 🙂

 • sihir diyor ki:
  3.Kasım.2009 09:24

  nara ben de bayilirim ama bu kirmizi eksi olanlara degil…daha beyaz ama daha tatli ve sulu olanlara …nedense Ankara’da yok, hic gormedim

 • kazım diyor ki:
  6.Mart.2010 14:17

  nar cennet meyvesi binbir derde deva olduğu söylenir

 • yaşar kanmaz diyor ki:
  14.Eylül.2010 16:39

  Merhaba
  Muğla/Bodrum’ilçesinde,denize 150 -200 mt.uzaklıkta denize bakan bahçede yer alan nar ağaçlarının meyveleri yeterince olğunlaşmadan çatlıyor.Ne yapabilirim.
  Bu narlardan mermelat yapılabilirmi.Bu sitelerden aldığım tarifle dr.ötker reçel yap
  katkısı ile yaptığım reçel oldukça sulu oldu,reçeli kavanoza doldurdum,bekleyeceğim.Ama başarılı olurmu bilmiyorum.Buradan öğrendiğim bir tarifle likör de yapmağa çalışacağım. Narlarla ilgili neler yapılabilir,deneyimlilerin yardımı benim acemilerlerle meraklılarına faydalı olacaktır sanırım.şimdiden teşekkür eder,sayğılar sunarım.

 • G. diyor ki:
  15.Eylül.2010 09:42

  Nar deyince aklıma ilk bu geldi: Nar Reçeli


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>