SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Boyumdan büyük filmler…
17.Temmuz.2009

1994 doğumlu Dakota Fanning’i hatırlarsınız. Minik sarışın bir kızcağızdı. Ama boyundan büyük filmleri vardı.

hide-and-seek1

Mesela Denzel Washington’la Man on Fire, Sean Penn ile I am Sam,  Robert De Niro ile Hide and Seek (if the child star [Fanning] challenged the master [De Niro] to a game of stare-down, the legend might very well blink first), Tom Cruise ile War of the Worlds.  2007’de Hounddog‘da  tecavüze uğrayan bir kızı oynadı ve çok konuşuldu. Ama Dakota olaydan zarar görmüş gibi değildi; “ya rol yapıyoruz burada ciddiye almayın” gibi laflar etti.

war-of-the-worlds12006’da 12 yaşındayken Academy of Motion Pictures, Arts and Sciences’a üye olarak davet edildi, en genç üye oldu. Özgeçmişi burada. Buradan da bir röportajına göz atın. Seviyorum Dakota’yı. İyi bir oyuncu bence. Ne zaman 10 küsur yaşlarında iyi bir oyuncu gerekse, onun kapısını çalıyorlar gibi bir durum var. Büyük çoğunluğu rol yapma özürlüsü Türk dizileri çocuk yıldızlarımız, keşke boş zamanlarında biraz onun filmlerini seyretseler.

Gerçi artık büyüdü. O da kırmızı halılarda, o objektif senin, bu objektif benim, yaratıklar gibi poz vermeye başlar artık (Dakota kaç kurtar kendini).

dakota-fanning2 İmza D.


2 yorum  
 • D. diyor ki:
  17.Temmuz.2009 11:21

  Bir blogda, Hounddog’daki tecavüz sahnesiyle ilgili şu yorum var :):

  “Anonymous said…
  Who’d want to rape a bug eyed freak like her?”

  bir diğeri de şöyle demiş:

  “Anonymous said…
  Dakota Fanning I’m frightened by your talent and your goblin face”

 • tekir diyor ki:
  19.Temmuz.2009 00:24

  Hahahhahahaaa ben bu kizi hos bulurdum ama bu yorumlari da okuyunca insan hak vermeden edemiyor 🙂 Gecenlerde en meshur 50 cocuk yildiz diye bir program vardi, aman allahim sanki ozellikle secilmis gibi o sirin guzel cocuklar buyuyunce nasil sevimsiz, nasil cirkin olmuslar… Dakota onlarin icinde pirlanta gibi 🙂 Sanirim ilk 5’te yer aliyordu, Drew Barrymore ve Home Alone’un yildizi ile (adini animsayamadim).


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>