SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Christopher Ciccone
17.Nisan.2009

madonna-at-cannesChristopher Madonna‘nın erkek kardeşlerinden biri. 49 yıldır hep onun gölgesinden şikayetçi olduğu için başlığa adını koymayalım dedim. Bakalım kaç kişi  küçük kardeşin adını biliyor.. Ama Christopher’ı Madonna’ya referans vermeden hatırlatmak   güç.  Öte yandan hep geri planda kalmaktan yakınan Christopher’ın yazdığı tek  kitabın Madonna ile ilgili olması da  ilginç tabii.

“Life With My Sister Madonna”   Christopher Ciccone

Christopher ne kadar şikayet etse de akrabalık bağlarını yeterince sömürdüğü bariz. 2003 yılında araları bozulana kadar Madonna’nın tüm  turnelerinde sanat yönetmenliği yapmış, tüm evlerini dekore etmiş. Bir eli yağda bir eli balda yaşamış. Araları bozulunca dur bir de kitap yazayım  diye düşünmüş sanırım uyanık. 

Kitap  başkası tarafından otobiyografilerden beklendiği  üzerine hem Madonna hem de hayranların tepkisini  çekti. Gerçi Madonna’nın hayranlarından  Christopher’a ne fayda var zaten.  Basından takip edebildiğimize göre  şimdilerde LA’da mütevazı bir dairede yaşıyor. Adamcağızın hayatının özeti bu.

Her ne kadar ablasının ününü sömürdüğünü düşündüğüm izlenimi versem de pek öyle düşünmüyorum. Kafam karışık:) Kitabı okudum. Sevdim Christopher’ı. Arada sırada, Madonna için şunu yaptım bunu yaptım, karşılığında şu kadar az para verdi muhabbetine giriyor ama  en fazla sorun ettiği mesele bu değil.

Annelerini  genç yaşta kaybetmişler ve sanırım küçük kardeş bunu aşamamış.  Ablaya çok hayran, düşkün vs. Sekiz kardeş olmalarına rağmen hep onun tarafından sevilip saygı  görmek sevdasında. Belki diğer kardeşlerine yoğunlaşsa daha mutlu olabilirdi.

madonnachris1

518k43jbnel__sl500_aa240_Ben  ilk albümlerine bayılmasam da Madonna’yı genelde sevmişimdir. Çok iyi  sahne şovları var,  tempolu. Ama tahmin edebileceğimiz üzere, kaprisleri de ziyadesiyle varmış tabi. Mesela dansçılarla yakınlaşıp,  turne bitince suratlarına bakmamak, babayı, kardeşleri  aramamak,  hep asistana arattırmak,  anneanneye para koklatmamak gibi.  Gerçi kimin kitabını yazmaya kalksanız  bu tip bir iki  yamuk bulunur eminim.

Kitapda Sean Penn ile evliliğiyle ilgili detaylar da var tabii. Hayranına ilginç gelebilir. Bir de ikinci kocası Guy Ritchie’nin ve yakın çevresinin homofobik olduğu intibahını ediniyoruz. Christopher bu konuda hassas, onun için ikinci enişteyle arası iyi değil.
Bir konuya hayran olmamak elde değil: Konseri oldugu  günler bile sabahları kilometrelerce koşuyor. Yani  fitness işini ciddiye alıyor. Zaten o kadar tempo, bir de şarkı soylemek  herkesin harcı değil.

Kitap sıkıcı değil. Hayransanız eğlenceli bile.  Amazon‘dan 20 dolar  civarı.

İmza D.


2 yorum  
 • clementine diyor ki:
  17.Nisan.2009 14:37

  gölgede bir hayat çok acı aslında,
  ama herkes kendi seçimini yaşar yani bir noktada nerde olduğunu görür
  sanırım o da yazdığı kitapla bizlere ben artık gölgede deilim demek istedi.

 • D. diyor ki:
  22.Nisan.2009 11:06

  Özetle herşeyin bir bedeli var. Kendisi de Madonna’yı kullanarak bir sürü alemlere girmiş çıkmış. Arada himayesinden çıkınca ortada kalmak, şaşaanın sona ermesi falan hep ödenen bedeller. Aman herkes kendi yoluna 🙂 Christopher’ın da yolu açık olsun.


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>