SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
El, kol kuklaları
11.Haziran.2009

Bizim ufaklık bu aralar el kuklalarına merak saldı. Genelde ellerine bir çift çorap geçirmiş vaziyette dolaşıyor zaten. Kışın eldiven takmaktan nefret ederdi. Bu sene olmazsa kışın ellerine çorap geçirip, dışarı öyle çıkalım diye aklımın bir köşesine not aldım. Bizim evdeki çoraplı eller devamlı dialog halindeler 🙂  Henüz endişelenmiyorum, biraz bekleyeceğim.

Endişelenmeyi ertelediğim için, aklıma evde çeşit çeşit el kuklası yapmak geldi. Çünkü kolay birşey, kırmızı çoraba  düğmelerden göz dikiyorsun oluveriyor. Herkes yapabilir. Ev yapımı oyuncakları çok seviyorum, çocuk hazırlanış  sürecini gözlüyor, emeğe tanık oluyor, markası falan olmuyor; dolayısıyla sadece kendisinde olduğunu biliyor. Bir hikayesi oluyor oyuncağın. Üç kollu ve yeşil olsun tipinde istek de alınabiliyor. Bu çerçevede, el kuklaları açısından kendim ve sizler için araştırma yapmaktan geri kalmadım.

corap

Yukardaki ve aşağıdaki 2 örnek candicewestberg‘den;

kahverengi-kopek

Bu da ecotrinkets‘den. Kafası karışık kedi Rufus.

rufus

Ama doğrusu bu benim için çok karışık. Kendi kafa karışıklığım yetiyor, Rufus’la uğraşamayacağım.

kukla

Bu da blacksrock‘dan bir kukla, ama bana çocukluğumun TRT çocuk programlarını hatırlattı, içim bir tuhaf oldu, ben almayayım sağolun.

Sanırım şimdilik kendi tasarımlarımla idare edeceğim. Bir tane yapıp fotoğrafını da koyacağım diyeyim de motivasyon olsun,  sallama şansım kalmasın.

İmza D.


2 yorum  
 • ucurtma diyor ki:
  11.Haziran.2009 12:47

  Biz ilkokulda fransizcayi kuklalari konusturarak ogrenmistik. Öğrenmiştik derken ben ogrenmemek icin direndim. Ama isin kukla kismini cok seviyordum. Hatta ismini bile hatirliyorum “robert”.
  Kirmizi bir bez parcasini diktortgen haline getirip ust kismini dikerken aralara yun ipleri rengarenk koyup sac yapmistik. Robert cok didindi ama ben fransizcayi ogrenemedim.

 • Kadir diyor ki:
  26.Aralık.2017 01:38

  Merhaba. Ben kız arkadaşıma böyle bir hediye vermek istiyorum. Yaptıklarınızı nasıl yaptıklarınız hakkında biraz bilgi verebilir misiniz acaba ? Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>