SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Dekorasyon ipuçları
7.Nisan.2011

Yakınlarda (en geç sonbahar  gibi inşallah)  yeniden taşınacağımızı tahmin ediyorum. Akılda bu olunca da insanın eli, doğal olarak  dekorasyon dergilerine gidiyor. Bilgisayar başına geçince de ister istemez dekorasyon sayfalarında gezerken buluyor insan kendini. Bunlardan kopyaladığım resimlerden, desktop’da bir folder yapmıştım. Geçen gün bir arkadaşla konuşuyorduk, koysana bunları Kırmızı Baykuş’a, bize de  faydan dokunur dedi. Hem kendime de arşiv oluyor diye düşündüm. Bundan sonra bu konuya daha fazla eğilmeye karar verdim.

Bu en favorilerimden. Beyaz duvar ve  yerde ahşap, süper duruyor ama ancak doğramalar da beyaz ise bu görüntü yakalanyor. Aksi takdirde biraz eksik kalıyor. İskemle, falan da rengarenk çok eğlenceli, öte yandan eve gelen anneanne falan yaşıtı eş, dost akrabalardan eleştiri almayacak kadar da normal:). Bu odanın tek sıkıntısı var. TV çok yüksekte. O kadar olur artık.

Bunu da pembe duvarlara bayıldığımdan koymadım. Pembe duvarlara artık kız çocuk odalarında bile tahammülüm yok, ama bunun gibi  gayrıresmi  başucu masalarına bayılıyorum. Zira yatak odası takımıyla aynı başucu masalarına sinir oluyorum. Biz ilk evimizi yaparken eşim kendisine istemiş, ben istememiştim. Sonra yıllar içinde onun başucu masasına sulanırken buldum kendimi. Belli bir işe yarama potansiyeli var bunların, inkara gerek yok. Ama böyle saçma sapan, gayrıresmi olsun istiyor benim canım. (Bu arada bizde bu resimdeki gibi eski bir telefon var. Kayınbiraderimin ilk ofisinden kalma. Çalınca insanın aklı çıkıyor, korku filmi gibi ama seviyorum onu ben:))

Kızıma da böyle bir raf mutlaka yapacağım. O kadar seviyor ki dizsin etsin. Maalesef rafımsı birşeyler yok odasında. Bu harika bence. Pembe boyanmış eski tip çekmeceli şey de çok güzel. Herşey yeniden kullanılsın, boyansın edilsin çıksın ortaya.

Son olarak da bu resim.  Bunda sevdiğim bir çok şey var. Öncelikle koyu renk kanepe. Kanepelerde lacivert bence en yakışıklı renk. Ancak geçen senelerden hatırladığım lacivert döşemelik kumaş bulmak çok kolay değildi. Ayrıca iki tane kahve masasının takım olmaması da çok sevimli.  Genel olarak güzel.

Devam edeceğim önümüzdeki günlerde.

İmza D.


2 yorum  
 • limon kabugu diyor ki:
  7.Nisan.2011 12:47

  bence ilk fotodaki yer dosemesi super cok dogal. sonra o pembe odadaki avizeler de. bence de gece masasi gerekli bisi. tipki kopamadigimiz orta sehpalar gibi. ise yariyorlar iste. ben sigamiyorum bile. kitaplar, tokalar vs derken icleri hincahinc doluyo. en son resimde de hali cok guzel. cok spor cok yazlik. fotolara devam pls…

 • gia diyor ki:
  7.Nisan.2011 13:30

  Şimdi bunları okurken, yıllaaaarca önce D. ile birlikte, anneannemin vefakar ahşap merdivenini sprey boya ile maviye boyadığımız aklıma geldi:) Güzel olmuştu ama. Hala da kullanılıyor galiba o mavi merdiven, değil mi D.?

  Ben de son resimdeki lacivert kanepeyi, önündeki yüksek ve üzeri dopdolu orta sehpasını çok beğendim.
  Ahşap renkleriyle birlikte uzun süre yaşayan insanlar, eninde sonunda bu beyaz ağırlıklı, “yazlık gibi” diye tabir edilen dekorasyona dönüyorlar gördüğüm kadarıyla. Ben o kadar fazla ahşapla yaşamasam da, yine de böyle ferah ve beyaz-temiz gözüken dekorasyonlara bayılıyorum (1.resim- son resim)

  Fakat bu pembe yatak odasında, yerleri süpüren yatak örtüsü beni acayip tedirgin etti:) O yerlerin günde 3 kere viledalanması lazım bu yatak öyle kalacaksa!
  :)))


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>