SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Elizabeth Koning
2.Mayıs.2009

Amsterdam’a gidişlerimden birinde, kaldığım otelde, reklamların yığılı olduğu tezgahın önünde oyalanırken gözüme Elizabeth Koning‘in fotoğraf stüdyosuna ilişkin bir iki kart ilişti.

koning11

Kitap ayracı diye kullanırım diye bir iki tane aldım.  Çok hoşuma gittiğinden olsa gerek, o kadar çok almışım ki. Şimdi bir tanesi  ofiste masamda, tam karşımda duruyor. Bir tanesi kitap ayracı. Daha da bir sürü var. Devamlı etrafımdalar.

Eve döndüğümde ilk vakit bulduğumda Koning’in web sitesine göz attım. Genelde portre çekmiş ama 15, 16 yüzyıl  gibi bir dekor var fonda.  Saç kesimleri, kıyafetler; hepsi eski tip. Tiplerin hepsi somurtmuş. Değişik buldum ben. Portre çekmeye meraklı olanlar  için ilginç olabilir.

koning-21

Web sitesi kopyalanmasına izin vermedi resimlerin. Ben de arka kapıdan dolaştım mecburen:) Ama biraz daha dolandıktan sonra bibi’s box‘da birkaç resim daha buldum.hide_en_seek-thumg4

İmza D.


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>