SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Felaket haberleri
30.Nisan.2009

currentcoverNew Scientist Dergisinin bir kehanetine göre, 2012 yılının Eylül ayında bir güneş fırtınası meydana gelecek ve büyük bir felaket  kopacakmış. Yani sadece 3 yıl kadar sonra. Dergi bu konuya bir sayı ayırmış deniyor. Ciddiye almalı mıyız?

NASA’nın yaptırdığı bir çalışmaya göre, güneşte yoğun bir patlama olacak ve ortaya çıkan enerji akımları dünyaya ulaşacakmış. 1859’da da benzer bir şeyler olmuş. Gece 2’de büyük bir aydınlık olmuş, etraf gündüz gibi ışıldamış ama teknoloji düzeyi düşük olduğu  için  sadece telgraf  sistemi çökmüş. Dediklerine göre, bu sefer 48 saat boyunca enerji şebekeleri yanacakmış. Cep telefonu şebekeleri, internet, TV radyo yayınları çökecekmiş vs. Dolaylı olarak su ve kanalizasyon sitemi de çökecekmiş vs. Sadece 48  saat ise, idare edilebilir ama şebekeler 20 yılda onarılacak iddiaları da var.

2012’de büyük  felaket olacağına dair bir sürü teori dolaşıyor ortalıkta. Matematik ve astrolojide ileri olan Maya uygarlığının takvimleri de 2012’de bitiyor. Tazolkin adı verilen takvim, 5 bin kusur yıl sürüyor sonra başa sarıyor. Ama 2012’den sonrasında başa sarma emareleri yok. Bu konuda bir film bile çekildi. 7 Temmuz 2009’da sinemalarda.

Bir iki ay önce Amsterdam’da düşen THY uçağını bir seferle ıskaladıktan sonra, bu tip felaket haberlerine pek itibar etmiyorum. Her an herşey oluyor zaten. Bekleyip göreceğiz. Paniğe mahal yok.

İmza D.


1 yorum  
 • BurSA diyor ki:
  4.Mayıs.2009 12:16

  2012 ilgili argumanlari dikkatle takip ediyorum. Sonunda “her an her sey oluyor” yorumunuza aynen katiliyorum.
  Yasadigimiz kuresel kriz için de yıllar once ; 2008 de dunya krize girecek, milyonlarca insan işsiz kalacak, borsa da hisseler cokecek, paralar kaybedilecek, dev sirketler iflas edecek,….vs denseydi, her kafadan bir ses çıkardı…. Ne oldu, hersey oldu bitti!, buna da alıştık. Dunya donmeye devam ediyor.
  2012 de tahmin edilenler olsa da ayni sey olacak; dunya donmeye devam edecek..
  O zaman bize de, her an herseye hazirlikli olmak ve her anin tadini cikatmak çıkartmak kaliyor…))Sevgiler


Bir Cevap Yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>